Videotéka HBO GO nabízí nově stahování pořadů do offline režimu i pro operační systém iOS

14. říjen 2020

Novinky se majitelé mobilním telefonů iPhone dočkali téměř přesně po roce od chvíle, kdy byla uvedena na konkurenční Android. Firma o novince neinformovala tiskovou zprávou, na sociální síti Facebook k ní však spustila kampaň.

Vybrané filmy a seriály už si mohou do offline režimu stahovat předplatitelé aplikace HBO GO nejen v případě operačního systému Android, ale také konkurenčního iOS, který je určen mobilním telefonům iPhone. Společnost HBO Europe k této novince nevydala žádnou tiskovou zprávu, ale na sociální síti Facebook k ní spustila on-line kampaň. Nová funkce pro majitele mobilních telefonů s iOS přichází téměř přesně po roce od chvíle, kdy je k dispozici pro systém Android. Tady se vylepšení objevilo koncem září 2019.

Služba HBO GO funguje na stejném obchodním modelu jako konkurenční Netflix. Předplatitelé tu najdou jak původní obsah z dílny společnosti HBO Europe a dalších, tak i akviziční tituly. Co se týká filmů, ty jsou k dispozici několik měsíců po uvedení v kinech, většinou krátce po spuštění digitální distribuce. Náročnější uživatelé ovšem dlouhodobě vytýkají videotéce absenci titulů ve 4K rozlišení včetně technologií, jako je vysoký dynamický rozsah HDR nebo Dolby Vision. Konkurenční Netflix druhý zmíněný formát podporuje.

autor: lukpo
Spustit audio

Související