Digitalizace jako téma ČRo 2 - Praha

29. říjen 2008

Posluchači Českého rozhlasu 2 - Praha budou mít zítra příležitost zeptat se na všechno důležité kolem digitálního televizního vysílání. Digitalizace totiž bude na této stanici 30. října tématem dne. Prolínat se bude pořady Dobré jitro, Hovorna a Káva o čtvrté.

Digitalizace našeho televizního "éteru" postupuje, další vysílače vypínají analogový signál a začínají šířit signál digitální. Televizním divákům se tak nabízejí další kanály s tím, že v blízké budoucnosti jich bude ještě mnohem více.

V jednom z digitálních "multiplexů" (neboli kanálů) vysílá i Český rozhlas. Budeme se na rozhlas dívat? Nabídne Český rozhlas ke svému vysílání také obrazový materiál? Můžeme přes digitální televizní přijímač (set-top-box) poslouchat jen zvuk, aniž bychom zapínali televizi? Co vlastně přinese příznivcům rozhlasu televizní digitalizace?

Dobré jitro
Vysílá se od 5.05 hod. do 8.30 hod., moderuje Tomáš Voženílek. Digitalizace přijde na řadu přibližně v 7.09 hod. a 8.09 hod., průběžně budou vysílány také ankety k tématu.

Hovorna
Téma: Jaké jsou vaše zkušenosti s digitálním vysíláním? Názory posluchačů k digitalizaci zazní v 9.45 hod.
Posluchači mohou telefonovat v průběhu celého rána na číslo 22 155 25 25 nebo 22 155 3023. K dispozici je také e-mailová adresa hovorna@rozhlas.cz. SMS zprávy se posílají ve tvaru R2 HOST text zprávy na telefonní číslo 9077704. Cena jedné sms zprávy je 4 Kč. Službu poskytuje ATS Praha.

Káva o čtvrté
Vysílá se od 16.00 hod. do 17.00 hod., moderuje Vladimír Kroc.
Hosté odpovídají mj. na dotazy, které zazněly v Hovorně. Posluchačům je v době živého vysílání Kávy o čtvrté k dispozici telefonní číslo 22 155 25 25, jehož prostřednictvím mohou získat konkrétní odpovědi na konkrétní otázky. I tento pořad má svůj e-mail: kava@rozhlas.cz, a také v tomto případě je možné posílat SMS zprávy ve tvaru R2 KAVA text zprávy na telefonní číslo 9077704. Cena jedné sms zprávy je 4 Kč. Službu poskytuje ATS Praha.

Pořady budou k dispozici ke stažení v Rádiu na přání.

autor: Filip Rožánek
Spustit audio