Nabízíme aktuální zpravodajství ze světa digitálního rádia, ale také pozemního vysílání nebo kabelové a satelitní televize.

Díky rozsáhlému pokrytí řady distribučních platforem je naše zpravodajství v řadě případů exkluzivní a na žádném jiném portálu podobného zaměření ho nenajdete. Pokrýváme všechny významné služby, a to jak v rámci volné, tak i placené televize. V rámci digitálního rádia pravidelně monitorujeme domácí i zahraniční DAB+ multiplexy.

Editorem webu Digitální rádio, tedy prakticky jeho šéfredaktorem, je Lukáš Polák, který v letech 2007 až 2016 působil v redakci serveru DigiZone.cz. V minulosti spolupracoval například s portálem Technet.cz nebo magazínem Forbes. Lukáš Polák se již od školních let věnuje rozhlasovému a televiznímu vysílání, řadu let je také součástí Československého DX klubu, jehož členové se zabývají dálkovým příjmem vln na všech pásmech. V rámci své profese se věnuje aktuálním novinkám, které přináší digitální vysílání i problematice pirátského příjmu.

V Českém rozhlasu působí Lukáš Polák od února 2016 a kromě pozice editora webu pomáhá veřejnoprávnímu médiu i s řadou dalších aktivit souvisejících s technickou částí vysílání. Je členem Digitýmu, pod který spadá problematika digitalizace rádia, a bývá také častým hostem na rozhlasových vlnách. V rámci Dnů s digitálním rádiem pořadaných na půdě Českého rozhlasu v Praze funguje Lukáš Polák jako propagátor technologie a expert, který ochotně zodpoví návštěvníkům akce veškeré dotazy. Polák působí taktéž v poradních týmech, které realizují schůzky s firmami podílejícími se na zavádění DAB+ (Škoda Auto, Alza.cz, HP Tronic a další).

Od podzimu 2019 se především obsahu příloh o vysílačích DAB+ a DVB-T2 věnuje Karel Mikuláštík.

Kontaktovat nás můžete prostřednictvím boxu "Diskutujte s námi" na titulní stránce webu.

Twitter: @lukaspolak

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů