Šéfredaktorem Rádia Junior bude Adam Kebrt

16. červen 2021

Novým šéfredaktorem stanice Českého rozhlasu pro děti, Rádia Junior, byl jmenován Adam Kebrt. Dosavadní odborný redaktor stanice Český rozhlas Dvojka se nové funkce ujme s účinností od 1. srpna 2021. Jmenování Adama Kebrta dnes vzala na vědomí Rada Českého rozhlasu.

„Rádio Junior je unikátní svým rozsahem živého vysílání pro dětské posluchače i množstvím vysílané literární a literárně dramatické tvorby. Věřím, že Adam Kebrt na pozici šéfredaktora zúročí své zkušenosti z Českého rozhlasu a bude stanici pro naše nejmladší posluchače nadále rozvíjet. Přeji mu hodně elánu a zajímavých nápadů,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Adam Kebrt nastoupil do Českého rozhlasu v roce 2009 jako externí redaktor Motožurnálu. Od roku 2013 byl odborným redaktorem na stanici Český rozhlas Dvojka, kde připravoval pravidelné vstupy do vysílání, zastřešoval chod sociálních sítí a s kolegy byl u zrodu mnoha vylepšení v této oblasti.

Od roku 2020 moderoval Ranní Dvojku a byl součástí jak ranního, tak dopoledního vysílání stanice Český rozhlas Dvojka. „Na Rádio Junior, na své nové kolegy i na naše nejmladší posluchače se moc těším. Je důležité, aby děti věděly, že mají vlastní rozhlasovou stanici, která je bude bavit a půjde s dobou,“ dodal nový šéfredaktor Rádia Junior Adam Kebrt. 

Rádio Junior vysílá digitálně a lze jej naladit na digitálních rádiích DAB+, na internetu, chytrých televizích, telefonech a tabletech, či v aplikaci mujRozhlas.

autor: bbu
Spustit audio

Související