Berlínská firma Konsole Labs představila vývojářský balíček pro „DAB do mobilu“

16. březen 2016
03565194.jpeg

Technologickou novinku bude možné kombinovat s internetovým připojením a získat tak bezproblémový příjem.

Německá společnost Konsole Labs sídlící v Berlíně představila v uplynulých dnech v rámci konference Radiodays Europe 2016, která se konala v Paříži, vývojářský balíček obsahující hybridní aplikaci pro mobilní telefony doplněný o odpovídající sadu nástrojů. Jejím cílem je umožnit ovládání budoucích mobilních telefonů s čipem pro příjem pozemního digitálního rozhlasu DAB. První rozhlasovou rodinou, která již kývla na nabídku takového softwaru, je německá SWR působící v oblastech Bádenska-Württenberska a Porýní-Falc.

Výhoda mobilní aplikace s DAB rádiem je pochopitelně pro posluchače taková, že nemusí platit dodatečné poplatky za příjem rozhlasových stanic, které v klasickém VKV/FM éteru chybí. Řeč je tedy pochopitelně o platbě za přenesená data. Hybridní aplikace v sobě kombinuje možnost příjmu rádia prostřednictvím DAB plus možnost stahování doplňkových informací z internetu, pokud je uživatel povolí. Nová verze aplikace pak do budoucna počítá s možností přepínání mezi internetovým a pozemním vysíláním.

Společnost Konsole Labs je součástí mezinárodní organizace, která se podílí na integrace DAB+ čipů do chytrých mobilních telefonů a dalších zařízení. Jako člen IDAG má firma výhradní přístup k vývojářské sadě Software Development Kit (SDK), čímž získala výhodu nad ostatními firmami, které by nad tímto byznysem uvažovaly. Při jízdě méně osídlenými oblastmi počítá technologická novinka společnosti Konsole Labs s možným přepínáním technologie DAB+ a internetu bez nutnosti ztráty signálu.

Spustit audio
autor:Lukáš Polák
  • Rádio
  • digitální rádio