Brno se dočká výluky DAB+ multiplexu operátora Teleko

6. prosinec 2017
02900229.jpeg

Obyvatelé Brna a přilehlého okolí ale nemusí být z údržbové přestávky rozmrzelí. Od čtvrtka 30. listopadu šíří Český rozhlas signál svého multiplexu ČRo DAB+ i v jihomoravské metropoli.

Na čtvrtek 7. prosince naplánovala příbramská společnost Teleko výluku jednoho ze svých DAB+ vysílačů. „S omluvou Vám oznamujeme, že zítra 7. 12. 2017 dojde k přerušení vysílání DAB vysílače Brno Barvičova LE v době 22:00 – 24:00. Důvodem odstávky je akutní oprava elektropřípojky objektu,“ oznámil dotčeným subjektům operátor Teleko. Programy v této digitální síti šíří také Český rozhlas.

Obyvatelé Brna a přilehlého okolí ale nemusí být z údržbové přestávky rozmrzelí. Od čtvrtka 30. listopadu šíří Český rozhlas signál svého multiplexu ČRo DAB+ i v jihomoravské metropoli. Pokud už si tedy majitelé digitálních rádií tuto síť naladili, výluka se jich tím pádem nijak nedotkne. U některých přijímačů navíc může docházet ke kolizi obou multiplexů, což se projeví ve výsledku tak, že dané rádio naladí pouze některé stanice z jednoho a následně druhého balíku. Český rozhlas doporučuje v místě pokrytí signálem ČRo DAB+ právě tuto síť.

Spustit audio
autor:Lukáš Polák
  • Rádio
  • digitální rádio