Český rozhlas rozšiřuje audioarchiv v HbbTV pod červeným tlačítkem na všechny celoplošné stanice

15. srpen 2019

Český rozhlas rozšiřuje HbbTV aplikaci Audioarchiv, která byla dosud k dispozici pro stanici Radio Wave pod červeným tlačítkem na všech podporovaných televizorech, i na další rozhlasové stanice. Posluchači tak nyní mohou poslouchat audioarchiv na televizích také u stanic Český rozhlas Radiožurnál, Dvojka, Vltava, Plus, D-dur a Jazz.

Jsme rádi, že díky vývojářům z firmy Hybrid Company můžeme zážitek v podobě snadného poslechu audioarchivu na televizích nabídnout posluchačům dalších stanic Českého rozhlasu,” říká ředitel Nových médií Jiří Malina. „Je radost vidět, že si posluchači k této formě poslechu postupně hledají cestu. Pokud bude mezi posluchači zájem, chtěli bychom naše HbbTV aplikace dále rozvíjet,” dodává Malina.

Kromě aplikace Audioarchiv je v HbbTV pro kanály Český rozhlas Radiožurnál a Radio Wave k dispozici i Vizualizované vysílání. To nabízí k živému poslechu i další doplňkový obsah, jako jsou informace o vysílaném pořadu, obrázky pořadu a moderátorů, právě hrané písničky, články z webových stránek stanice, obsah ze sociálních sítí, upoutávky na následující pořadu a další.

Českému rozhlasu jsou při distribuci HbbTV aplikací partnerem České Radiokomunikace, které provozují nástroj HbbTV manager. Díky němu si mohou aplikace užívat posluchači v distribucích DVB-T, DVB-T2, DVB-S2 a dalších.

Další rozvoj HbbTV aplikací je předpokládán v souvislosti s projektem mujROZHLAS, který uživatelům nabídne veškeré audio služby Českého rozhlasu na jednom místě.

autor: bbu
Spustit audio

Související