DAB+ multiplex Digitalradio Hessen s novým vysílačem Hardberg

13. duben 2018
Domácí audio systém značky Sonoro

Rozhlasová skupina FFH slibuje, že dalších zprovozněných lokalit se mají dočkat majitelé digitálních rádií letos v červenci.

Telekomunikační operátor Media Broadcast uvedl v uplynulých dnech do provozu nový vysílač digitálního rádia v regionu Hardberg. Jeho výkon jsou dva kilowatty ve vertikální polarizaci a slouží zejména pro zlepšení pokrytí signálu na jihu německé spolkové země Hesensko. Hardberg je čtvrtou lokalitou, která šíří signál DAB+ multiplexu Digitalradio Hessen (DR Hessen), a později by mělo dojít ke zvýšení výkonu na 5 kW a přechod z kanálu 11C na 12C.

Technickou novinku uvítala zejména rozhlasová skupina FFH, která v této rozhlasové síti šíří kromě stanice Hitradio FFH také programy Planet Radio a Harmony FM. „Chceme, aby se posluchači dostali k našim programům tou nejpohodlnější možnou cestou. Investice do DAB+ je pro nás naprosto přirozenou cestou. Posluchač má možnost se rozhodnout, v jakém distribučním kanálu si nás najde,“ konstatoval Hans-Dieter Hillmoth, programový ředitel rozhlasové skupiny FFH. Vysílač Hardberg už využívají multiplex DR Deutschland i hr Radio.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák