Kupte si moderní DAB+ rozhlasový přijímač a užívejte si rozšířenou nabídku rozhlasových stanic s kvalitním zvukem bez šumu.

Co je DAB+?

DAB+ je verze digitálního vysílání, která umožňuje šířit více programů nebo doplňkové služby. Digitální vysílání Českého rozhlasu naladí od 1. listopadu 2019 až 80 % obyvatel České republiky včetně Prahy, Brna, Ostravy, Plzně a řady dalších oblastí. Pro digitální rozhlasové vysílání DAB+ potřebujete speciální přijímač označený právě tímto symbolem.

Oficiální logo "DAB+ Více rádia"

Výhody digitálního rádia DAB+

  • nešumí
  • více stanic: Vedle celoplošných okruhů jako je Radiožurnál, Dvojka, Vltava nebo Plus, a regionálních programů (Rádio DAB Praha, Region, Plzeň, Brno a Ostrava), si můžete touto cestou naladit i digitální okruhy Radio Wave, D-dur, Rádio Junior a Jazz.
  • zobrazuje více informací o vysílání (název písničky, pořadu apod.)
  • zobrazuje obrázky ze studia, fotky moderátorů nebo obaly alb i bez připojení k internetu
  • naladíte i stávající analogové vysílání
  • poslech nic nestojí

Navíc se zatím nemusíte obávat, že byste o své stávající analogové vysílání přišli, protože dosud neexistuje žádný stanovený termín vypnutí VKV pásma.

Kde můžu koupit digitální rádio?

Koupě DAB+ přijímače není žádná věda. Digitální rádia můžete sehnat v obchodech s domácí elektronikou. Pokud nebudete s jejich nabídkou spokojeni, můžete se poohlédnout po internetových obchodech.

Frekvence v České republice

DAB+ rozhlas se vysílá ve dvou kmitočtových pásmech – tzv. III pásmu (VHF, 174-230 MHz) a tzv. L-pásmu (L-Band, 1.4 GHz). Multiplex ČRo DAB+ však naladíte pouze ve III. pásmu, které je standardem i v dalších zemích.

Máte jakýkoliv dotaz a něco vám není jasné?

Navštivte naši hlavní stránku a ptejte se na cokoliv, co vás okolo digitalizace vysílání a DAB+ zajímá. Slouží k tomu box "Diskutujte s námi", který najdete v pravé části webu. Rádi vám odpovíme.

Pokrytí signálem multiplexu ČRo DAB+ na konci roku 2019


Mapa pokrytí v plném rozlišení je k dispozici zde. Jedná se pouze o orientační model Českých Radiokomunikací, který předpokládá bezproblémové pokrytí uvnitř budov.

Kontaktujte nás