Ing. Karel Mikuláštík

Telekomunikační expert ;), spravuje rubriky o DAB+ sítích a výsledcích aukce.

 

Jsem absolventem oboru Radioelektronika ČVUT-FEL v Praze, kde stále působím v Laboratoři radiových vysílačů a přijímačů na Katedře radioelektroniky jako externista.

Profesně se specializuji na návrh, měření a optimalizaci radiových sítí.

Dlouhodobě (posledních 30 let :) sleduji stav a vývoj rozhlasového a televizního vysílání v České republice i v okolních zemích. Zajímá mne technologická infrastruktura a topologie sítí rozhlasových a televizních vysílačů především z pohledu pokrytí území a obyvatel. Nebráním se však sledování a analýze netechnických reálií R a TV vysílání - např. tématického vývoje vysílání jednotlivých stanic i různých interdisciplinárních motivací :). 

V roce 2019 jsem publikoval soubor článků shrnutý v prezentaci: Zemské digitální rozhlasové vysílání před branami 20. let 21. století

V uplynulých více než deseti letech jsem s přestávkami publikoval řadu článků na serveru DigiZone.cz. Předtím jsem též spolupracoval se serverem RadioTV.cz

Nejsem zaměstnancem Českého rozhlasu (vše zde vyprodukované dělám pro radost a od Českého rozhlasu za to už mnoho měsíců nedostávám ani haléř ;).

e-mail: karel.mikulastik@fel.cvut.cz

Všechny články

Stránky