Liberecká televize RTM+ plánuje expanzi do Ústeckého kraje, využije multiplex 4

4. září 2017
Liberecká radnice

Plánovanou změnu v rámci vysílací licence ještě musí schválit regulátor. V novém regionu bude možné stanici naladit pravděpodobně od začátku prosince.

Liberecká televize RTM+ plánuje expandovat v následujících měsících do Ústeckého kraje. Redakci webu Digitální rádio to potvrdil její výkonný ředitel Jan Punčochář. Stejně jako v Libereckém kraji i na Ústecku chce využít RTM+ vysílačů společnosti Digital Broadcasting, tedy DVB-T multiplexu 4. Regionální televize vysílá od července 2015, kdy nahradila svou předchůdkyni RTM. Ta také měla díky tehdejšímu multiplexu mnohem menší pokrytí.

„Předpokládám, že se do Ústeckého kraje rozšíříme k 1. 12. 2017, vysílat budeme stejně jako v Libereckém kraji v MUX 4 Radima Pařízka. Dosavadní půlhodinovou smyčku nahradíme smyčkou hodinovou, ve které se budou střídat půlhodiny z Libereckého a Ústeckého kraje,“ uvedl pro Digitální rádio Punčochář. Na Ústecku bude RTM+ přímo konkurovat tamní verzi Regionálnítelevize CZ, která je k dispozici například i v kabelové síti společnosti UPC Česká republika. Ústecká pobočka využívá vysílače Regionální sítě 1.

„Rozšířením signálu reagujeme mimo jiné na to, že už nyní máme některé klienty v sousedních regionech. Je to tedy logický krok, jak náš program nabídnout dalším divákům. Průzkum agentury Median, který si necháváme kvartálně zpracovávat spolu s ostatními televizemi sdruženými v Asociaci krajských televizí, navíc ukazuje, že je o pozitivně laděné zpravodajství z regionů zájem. Zajímavé také je, že nás každý týden sleduje 86 tisíc obyvatel Libereckého kraje starších 12 let, ale celkový zásah naměřený Medianem je 135 tisíc. To znamená, že více než třetina našich diváků je už teď ze sousedních krajů,“ doplnil šéf RTM+.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák