Majitel portálu ParlamentníListy.cz vstupuje vlastnicky do regionální Praha TV

Pohled na Prahu z Hradčanského náměstí

Vlastnicky naopak z projektu vycouvala ostravská televize Polar, ředitel televize Přemysl Svora ji poděkoval za cenné zkušenosti.

Regionální stanice Praha TV, kterou je možné zachytit na území hlavního města a části středních Čech z regionální DVB-T sítě 4, mění vlastnickou strukturu. Podíl, jenž doposud vlastnila ostravská společnost Polar televize (je majitelem stejnojmenné moravsko-slezské stanice), nově převezme firma Our Media. Ta je spojena zejména s provozem zpravodajského portálu ParlamentníListy.cz. Dalšími spoluvlastníky zůstávají současný ředitel společnosti Přemysl Svora a Československá filmová společnost podnikatele Leoše Pohla.

„Třetinový vstup do Praha TV pro společnost Our Media a.s. především představuje platformu pro spolupráci při tvorbě pořadů pro ParlamentníListy.cz. Chceme mít pro rozvoj TV stabilního partnera. Připravujeme vlastní pořady, které bychom během několika měsíců rádi realizovali ve spolupráci s touto televizí,“ uvedl předseda představenstva společnosti Our Media Jan Holoubek. Změna prozatím ještě není oficiálně schválena Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Tento krok se podle majitelů stanice očekává v nejbližší době.