Multiplex Oberbayern/Schwaben s novým DAB+ vysílačem na jihu Bavorska

13. duben 2018
Digitální rozhlasový přijímač Grundig Music 45 DAB+

Rozhlasovou síť čekají v horizontu několika týdnů velké změny. Souvisí se startem nově avizovaných multiplexů Niederbayern a Oberpfaltz.

Bavorský veřejnoprávní rozhlas uvedl v uplynulých dnech do provozu nový DAB+ vysílač svého regionálního multiplexu Oberbayern/Schwaben. K dispozici jsou tak verze Bayern 1 Franken a Bayern 2 Nord, do budoucna zde budou šířeny i mutace Bayern 1 Oberbayern, Bayern 1 Mainfranken a Bayern 1 Schwaben. Změny souvisí s plánovaným rozdělením DAB+ multiplexu Niederbayern/Oberpfaltz na dvě samostatné sítě, k čemuž dojde v půlce letošního roku.

Nový DAB+ vysílač nese označení Tegernseer Tal/Wallberg. Pokud byste tuto lokalitu chtěli hledat na mapě, nachází se v jižní části Bavorska pod Mnichovem. Právě tento vysílač je součástí sítě, kterou do budoucna čekají další změny – bude obohacena o řadu nových oblastí. Kromě veřejnoprávního rozhlasu Bayerischer Rundfunk je síť také osazena privátními programy Rock Antenne, Absolut Hot, Kultradio a egoFM. Součástí multiplexu je ještě tematický veřejnoprávní okruh BR Verkehr, který vysílá nonstop dopravní servis. Zajímavostí je, že tato stanice má nastavené vyšší zabezpečení, a proto hraje i ve chvíli, kdy je její příjem zhoršený.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák