Životní motto: Nikdy to nevzdávej. Pokud zakopneš a upadneš, zkus to znovu.
Co dělám v rozhlase:Mám na starosti kompletní obsah webu www.digitalniradio.cz, kde se věnují nejen DAB rozhlasu, ale také dalším způsobům šíření digitálního i analogového signálu.
Před rozhlasem:Vystudoval jsem SPŠST Panská a VOŠ publicistiky, takže po škole jsem se začal věnovat technickým tématům a velmi rychle jsem se dostal k problematice digitálního vysílání. Můj nástup do Českého rozhlasu v únoru 2016 byl tak zcela logickou volbou. Pracoval jsem například i v Českých Radiokomunikacích a jako prodavač v nejmenovaném řetězci s elektronikou.
Největší zkušenosti si odnáším z webu DigiZone.cz, kde jsem působil v letech 2007 až 2016, tedy téměř od jeho samotného počátku. Jako novinář jsem stál prakticky u celého procesu první fáze digitalizace pozemního televizního vysílání. Spolupracoval jsem mimo jiné se servery Technet.cz a RadioTV.cz a přispěl i do prestižního magazínu Forbes. Pravidelnou rubriku jsem měl v dnes již neexistujícím časopisu Home Cinema. Mé kompletní profesní CV najdete na LinkedIn.
Co mě baví:Hudba je můj život. Dost často mě na ulici potkáte se sluchátky na uších. Nejlepší je ale hudba pochopitelně na živo. Interpretů, které jsem si takto dopřál, je celá řada - Ellie Goulding, Alicia Keys, Beyoncé, Katy Perry, Lindsey Stirling, Pentatonix, Katie Melua, Tori Amos atd. Nedá se tedy říci, že bych byl v nějaké škatulce a v rámci tohoto žánru se pohyboval, i když poslech metalové hudby asi není to pravé ořechové...
Také si rád dopřeji nějaké dobré jídlo v některém z oblíbených pražských podniků. Mám například slabost pro opravdu kvalitní burgery (s fastfoody to na mě nezkoušejte). Rád cestuji.
Všechny články
-
Německá metropole Berlín a spolková země Braniborsko směřují k plné digitalizaci rozhlasového éteru
Začátkem roku zahájily v Berlíně vysílání na velmi krátkých vlnách stanice pure.fm, byte.fm a Ella Radio. Pravděpodobně se jednalo o poslední podobné spuštění.
-
Švýcarský rozhlasový zvrat: Analogové vysílání FM dostalo zelenou minimálně do roku 2034
Švýcarské soukromé rozhlasové stanice úspěšně završily svůj boj za zachování analogového vysílání, které mělo v celé zemi definitivně skončit nejpozději v roce 2026.
-
Pražský vysílač Petřín má technickou výluku. Dvojku nenaladíte až 10 hodin
Pražský vysílač Petřín se připravuje na pravidelnou technickou údržbu, která dočasně omezí šíření analogového rozhlasového signálu, a to ve středu 15. července.
-
Pražský vysílač Petřín čeká výluka, Český rozhlas Dvojka nemusí fungovat tentokrát až deset hodin
Pražský vysílač Petřín se připravuje na pravidelnou technickou údržbu, která dočasně omezí šíření analogového rozhlasového signálu. Proběhne ve středu 15. července.
-
Vostrý rádio pro vostrý posluchače, Black Hornet po více než roce opět v DAB+
Rozhlasová stanice Black Hornet se po více než roční přestávce znovu objevila v tuzemském digitálním vysílání.
-
Digitální transformace trhu a personální vyčerpání vedly ke konci známé německé rozhlasové stanice
Regionální rozhlasová stanice Rhein FM, která vysílala v digitálním standardu DAB+, ukončila po pěti letech svůj provoz. K oficiálnímu vypnutí vysílače došlo 15. dubna.
-
Francouzský regulátor Arcom může poslat do DAB+ multiplexů další desítky stanic
Francouzský regulátor Arcom oznámil přípravu nového doplňkového výběrového řízení na kapacity v sítích DAB+, které vypsa. ve druhém čtvrtletí.
-
Třísettisícový Augsburg se vzdal analogového signálu Bavorského rozhlasu
Bavorský rozhlas pokračuje ve své strategii postupného útlumu analogového vysílání a v rámci optimalizace sítě vypnul další vysílač, tentokrát v Augsburgu.
-
Stanice NDR Info změnila v DAB+ klíčový parametr pro regionalizaci, nikdy ho však nevyužila
Rozhlasová stanice NDR Info, která je součástí veřejnoprávní sítě Norddeutscher Rundfunk, provedla v rámci své digitální distribuce v DAB+ významnou technickou změnu.
-
Jižní Tyrolsko dál posiluje digitální distribuci, jedna z tamních stanic definitivně vypnula FM
Stanice Radio Rumantsch v italském regionu Jižní Tyrolsko ke dni 14. dubna definitivně ukončila své vysílání prostřednictvím analogové sítě FM.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »