Operátor Media Broadcast by mohl přidat další více než dvě desítky vysílačů sítě DR Deutschland

Vše má ale poměrně podstatný háček – všechny spolkové země by musely souhlasit s navýšením poplatku za vysílání, který se naposledy zvedl v roce 2009. V tomto případě platí zásada jednomyslnosti. Souhlasit s tímto krokem tedy musí všechny spolkové země.

Operátor Media Broadcast by mohl v sousedním Německu spustit do konce roku 2021 dalších třiadvacet vysílačů multiplexu DR Deutschland. Počítá s tím plán rozvoje sítě, který má k dispozici redakce portálu Teltarif.de. Osmnáct vysílačů by mohlo být spuštěno ještě v letošním roce, dalších pět pak v tom následujícím. Vše má ale poměrně podstatný háček – všechny spolkové země by musely souhlasit s navýšením poplatku za vysílání. Hlavním iniciátorem rozšíření sítě je podle německého webu skupina Deutschlandradio.

Proti zvýšení vysílacího poplatku na straně posluchačů by mohla být zejména spolková země Sasko-Anhaltsko, a to konkrétně politici koaliční strany CDU. Cena poplatku by se měla zvýšit ze stávajících 17,50 EUR na 18,36 EUR, tedy z přibližně 465 korun na 490 korun. CDU s navýšením nesouhlasí z důvodu dopadu koronaviru na ekonomiku a finanční situaci obyvatel. K nárůstu koncesionářského poplatku má dojít od příštího roku a půjde o první nárůst za dobu posledních dvanácti let. V tomto případě platí zásada jednomyslnosti.