Prodej DAB čipů a modulů od Frontier Smart Technologies se přiblížil 50 milionům

Sienna je s rozměry 21x21 mm nejmenším modulem svého druhu na světě.

Prodeje čipů a modulů rostly v loňském roce v Německu, Nizozemsku, Francii, Itálii, Dánsku i Belgii, tedy zemích, kde je technologie na vzestupu.

Britská společnost Frontier Smart Technologies, která je předním dodavatelem řešení pro audio systémy, oznámila, že začátkem roku 2018 dosáhla významného milníků – doposud se jí podařilo prodat přes 45 milionů čipů a modulů vyrobených pro digitální rozhlasové vysílání. Úspěchu dosáhla firma zejména díky masivnímu prodeji potřebného hardwaru v roce 2017. Výrazného růstu zaznamenal Frontier v celé Evropě, a to nejen v Norsku, ale i dalších zemích.

Prodeje čipů a modulů rostly v loňském roce v Německu, Nizozemsku, Francii, Itálii, Dánsku i Belgii, tedy zemích, kde je technologie DAB na vzestupu. Frontier Smart Technologies zdůraznila, že za rostoucí poptávkou stojí i podpora digitálního rádia na politické úrovni. Jmenovala mimo jiné nařízení Evropského parlamentu, které se týká prodeje rádií s kombinovanými tunery, pozastavení prodeje pouze analogových přijímačů po roce 2020 v Itálii nebo významnou expanzi DAB+ rozhlasu, jenž koncem loňského roku oznámil francouzský regulátor CSA. Další zemí, která se po Norsku chystá na vypínání VKV, je Švýcarsko.