Rádio Retro ukončilo vysílání se sedmičkami, chystá se prázdninový program

Barvy podzimu na starých páscích
Barvy podzimu na starých páscích

Majitelé digitálních přijímačů se mohou těšit na archivní záznamy věnované vlastivědě, cestopisům i populárně-vědeckým formátům.

Digitální stream Českého rozhlasu Rádio Retro ukončil vysílání ve své stávající podobě. Do neděle 9. dubna zde mohli zájemci naladit archivní materiály, které se vztahují k rokům se sedmičkou na konci – například 1937, 1947, 1957 a podobně. V současné době je na Rádiu Retro vysílána pouze promo smyčka, která posluchače odkazuje na webové stránky Českého rozhlasu, případně zvukový on-line archiv iRadio.

Rádio Retro ale již v tuto chvíli chystá pro zájemce o historii obsah nový. Majitelé digitálních přijímačů se mohou těšit na archivní záznamy věnované vlastivědě, cestopisům i populárně-vědeckým formátům. Nový obsah bude na Rádio Retro nasazen v souvislosti s blížícími se dovolenými, a proto bude označen jako „Letní Retro“. Stanici je možné naladit v multiplexu DAB Praha z Žižkovského vysílače (kanál 12C), v digitálních sítích operátorů Teleko a RTI cz, případně u vybraných kabelových a IPTV operátorů. V souvislosti s přerušením klasického vysílání byl upraven datový tok u Teleka dočasně na 24 kbps.