Radio Wave představuje Paternoster Session

Lazer Viking: Paternoster Session

Přímo v oběžném výtahu budou hrát a zpívat svoje skladby přední čeští hudebníci a hudebnice, kteří byli během vystoupení snímáni několika kamerami. Radio Wave tak navazuje na loňskou původní sérii videoklipů s názvem Znakové písně. Čtyři skladby českých kapel byly v roce 2017 ve spolupráci s neziskovou organizací Tichý svět přetlumočeny do umělecké znakové řeči a zpracovány Radiem Wave jako videoklipy.

V sérii krátkých videí, která představí české hudebníky a hudebnice interpretující jednu vlastní skladbu, navazuje Radio Wave na zahraniční trend natáčení živých vystoupení v nestandardních lokalitách a prostorech. „Funkcionalistická budova Českého rozhlasu disponuje výjimečným stavebním prvkem, běžně nepřístupným veřejnosti – páternosterem. Prostřednictvím našeho nového projektu Paternoster Session umožníme fanouškům Radia Wave i Českého rozhlasu podívat se do útrob tohoto oběžného výtahu,“ doplňuje šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová. Hudební videa byla pořízena přímo v prostoru velmi malého páternosteru. Jejich natočení tak bylo výzvou nejen pro samotné kapely a hudebníky, ale rovněž pro tvůrce videí a zvukaře.

Při výběru hudebníků bylo nutné pracovat s omezeným prostorem samotného výtahu. Sólo projekty Leto s Monikou nebo Lazer Viking se do nejstaršího dosud fungujícího páternosteru v Čechách vešly celkem snadno, hůře už potom Kapitán Demo se svými údajnými třemi sty kilogramy váhy. Spolu s Čárami života a Ventolinem se jich tak v kabince technické památky, která dodnes denně rozváží rozhlasáky po funkcionalistické budově Českého rozhlasu na Vinohradské ulici, vystřídalo celkem pět. „Mně to připomínalo nahrávání doma v obýváku. Jsem z toho taková rozklepaná, asi i proto, že ten výtah je takový rozklepaný,“ popsala zážitek Monika Midriaková z hudebního projektu Leto s Monikou.

Více informací naleznete zde.

Spustit audio

Související