Řecko odhaluje první plány na spuštění digitálního rozhlasu DAB+

02049330.jpeg
02049330.jpeg
Zákon, který umožní zahájení digitálního rozhlasového vysílání DAB+, je vláda připravena projednat ještě v letošním roce.

Řecká vláda se nebrání zavádění digitálního rozhlasového vysílání DAB+. Jak včera informovala tamní média, v horizontu čtvrt roku je možné připravit frekvenční harmonogram. V případě, že by se neobjevily komplikace, v následujících osmi měsících je možné udělit potřebné licence pro DAB+ vysílání. Na celostátní úrovni by fungovalo osmnáct stanic, oznámil Lefteris Kretsis, generální tajemník pro informační a komunikační technologie.

Na úrovni regionů by bylo možné udělit další licence a takto by se do rozhlasového éteru mohlo dostat šedesát až přibližně sedmdesát stanic. Zákon, který umožní zahájení digitálního rozhlasového vysílání DAB+, je vláda připravena projednat ještě v letošním roce. Řečtí politici jsou připraveni nechat digitalizaci rádia volnou cestu. V případě, že o tento způsob distribuce signálu bude zájem, rozhodně nebudou ústy Kretsise podnikat kroky, které by mohly tento proces brzdit. Plány na spuštění digitálního rozhlasu DAB+ byly odhaleny v rámci mezinárodního veletrhu Thessaloniki International Fair.