Šéfredaktorkou Radia Wave bude Barbora Šichanová

2. březen 2022

Stanici Českého rozhlasu Radio Wave povede Barbora Šichanová, která byla vybrána na základě veřejného výběrového řízení. Na Radiu Wave dosud působila jako vedoucí programu, od ledna letošního roku byla řízením stanice pro mladé posluchače pověřena.

„Radio Wave je respektovanou digitální stanicí Českého rozhlasu pro mladé posluchače. Její doménou je online prostředí - úspěch sklízí zejména podcastové série otevírající aktuální společenská témata. Barboře Šichanové gratuluji. Věřím, že úspěšně naváže na svoje mnohaleté působení v Českém rozhlase a na šéfredaktorském postu zúročí své dosavadní manažerské i moderátorské zkušenosti,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Čtěte také

Barbora Šichanová na post šéfredaktorky Radia Wave nastoupí od 1. července 2022, do té doby je řízením stanice pověřena. Ve vedoucí pozici vystřídá Ivu Jonášovou, která v současnosti řídí Vývoj a výrobu Českého rozhlasu.

Barbora Šichanová vystudovala Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity, obor Management v kultuře. V Českém rozhlase pracuje od roku 2012. Působila jako vedoucí moderátorů, na starosti měla hlasovou přípravu a školení nových moderátorů.

Na Radiu Wave byla moderátorkou denního vysílání, rozhovorů a diskuzí. V letech 2016 – 2020 zde působila jako editorka. Podílela se na vzniku podcastového projektu Českého rozhlasu o intimitě a sexu s názvem Zhasni!, který získal v roce 2019 ocenění v kategorii Nejlepší podcast veřejné služby. Poslední dva roky byla vedoucí programu Radia Wave.

autor: bbu
Spustit audio

Související