Slovenský veřejnoprávní okruh Šport je v nedohlednu, letos se neuskuteční ani olympiáda

Start sportovního okruhu byl vázán na Mistrovství Evropy ve fotbale, které se mělo konat 12. června až 12. července. Evropská fotbalová unie rozhodla o jejich přeložení na příští léto.

Spuštění čtvrtého slovenského veřejnoprávního televizního okruhu zaměřeného na sport se odkládá, termín zahájení vysílání je v tuto chvíli neznámý. Plány zkomplikovala pandemie koronaviru a postupné rušení velkých sportovních událostí. Japonský premiér Šinzó Abe se dnes s šéfem Mezinárodního olympijského výboru Thomasem Bachem navíc dnes dohodl na přeložení OH v Tokiu na příští rok.

Start sportovního okruhu byl vázán na Mistrovství Evropy ve fotbale, které se mělo konat 12. června až 12. července. Evropská fotbalová unie (UEFA) rozhodla o jejich přeložení na příští léto. Práce, které souvisely s přípravou nového vysílacího okruhu, však RTVS dokončí v maximální možné míře.

„V době vrcholících příprav na vznik Športu, kdy jsou rozjeté stavební práce, technologické zakázky, skladba programu, nákup licencí a výběrová řízení na nové zaměstnance, jsme se dostali do obrovské nejistoty. V této chvíli by bylo maximálně nezodpovědné oznámit konkrétní termín spuštění nového okruhu a vstupovat do dalších finančních závazků,“ uvedl šéf sportovní sekce RTVS Matej Hajko.

„Neumíme předpovědět, jak se situace vyvine a kdy začne sport na Slovensku a ve světě naplno fungovat. Když bude jasné, že je to procesně, finančně a personálně reálné, tak přípravy opět rozjedeme,“ doplnil Hajko. RTVS dokončí rozšiřování vysílacích prostorů, střižen, režií, studií i rekonstrukce kanceláří. Rozšíření a funkčnost těchto prostorových kapacit bylo pro RTVS nezbytné i bez ohledu na spuštění čtvrtého programového okruhu.

Spustit audio
autor: lukpo

Související