Soukromý DAB+ multiplex v Brémách by mohl odstartovat už v červnu

16. květen 2018
03381859_55.jpeg

Signál by měl být šířen z vysílače Bremen – Walle výkonem 2 kW v horizontální polarizaci, kterou stejné stanoviště používá v případě digitálních sítí DR Deutschland a Radio Bremen.

Už letos v červnu by mohla v severoněmeckých Brémách odstartovat chystaná digitální rozhlasová síť ve standardu DAB+, která bude obsahovat výhradně privátní stanice. Informuje o tom portál Satellifax.de. Již v loňském roce bylo rozhodnuto o tom, že chod multiplexu bude zajišťovat společnost Media Broadcast.

O programové nabídce privátního multiplexu není v tuto chvíli ještě definitivně rozhodnuto. Je možné, že někteří hráči, kteří plánovali do této sítě vstoupit, se tohoto kroku nakonec neúčastní. Signál by měl být šířen z vysílače Bremen – Walle výkonem 2 kW v horizontální polarizaci, kterou stejné stanoviště používá v případě digitálních sítí DR Deutschland a Radio Bremen (veřejnoprávní rozhlas). Prozatím jsou digitální cestou v Brémách dostupné mimo jiné stanice Sunshine live, Absolut Relax, Klassik Radio, NDR Info nebo KiRaKa.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák