Speciální kanály Eurosportu odstartovaly, prozatím nabídly pouze společný program

9. únor 2018
Ukázka z vysílání speciálního kanálu Eurosport 5.

Zatím nejširší pokrytí olympiády nabídla v roce 2012 britská BBC. Sportoviště v Londýně nabízela již tehdy dvanáct streamů vysílaných ve standardní i HD kvalitě. Všechny byly dostupné v téměř celé Evropě ze satelitu.

Krátce před polednem bylo zahájeno vysílání speciálních tematických kanálů Eurosport 3, Eurosport 4 a Eurosport 5, které budou nabízet doplňkový program k olympijským hrám v jihokorejském Pchjongčchangu. Ačkoliv stanice nabídnou později odlišný obsah, v prvních desítkách minut a hodinách tomu tak nebylo. Všechny tři stanice nabídly jednotně zahajovací ceremoniál, který zároveň běžel i na Eurosportu 1.

Dočasné stanice, které budou vysílány v době od 9. do 25. února, jsou dostupné v tuto chvíli například klientům největšího kabelového operátora na trhu, společnosti UPC Česká republika. Kanály jsou označeny klasickým logem, ale neobsahují na rozdíl od Eurosportu 1 a Eurosportu 2 dodatek HD. Speciální verze Eurosportů jsou osazeny dvěma audio stopami ve formátu MPEG (jedna označená jako English, druhá jako Undeterminated). Vzhledem k nově otevřenému multiplexu jsou tyto programy v UPC dostupné s velmi vysokým datovým tokem.

Zatím historicky nejširší pokrytí olympijských her z pohledu diváka, které se doposud neopakovalo, nabídla před šesti lety v rámci XXX. letní olympiády z Londýna britská BBC. Zájemci mohli největší sportovní událost roku sledovat na rekordních čtyřiadvaceti speciálních kanálech – dvanáct jich bylo ve standardním a dvanáct se stejným obsahem ve vysokém rozlišení. Celá olympiáda se navíc vysílala v době, kdy byly tyto streamy dočasně dostupné z důvodu přechodu na jinou družici v rámci takzvaného evropského svazku, takže této možnosti mohli využít i diváci v České republice. Žádný z těchto programů nebyl tehdy kódován.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák