Srbsko čeká další rozvoj digitálního rádia DAB+ a zařazení nových stanic

Momentka z Bělehradu hlavního města Srbska

Počet šířených stanic má být navýšen ze stávajících tří na sedm, zprovozněny mají být také tři nové vysílače. Pozitivním signálem je zejména pokrytí všech dálničních tahů.

Srbové mohou v následujících měsících očekávat další rozvoj digitálního rozhlasu DAB+. Nepůjde ovšem o tak podstatné změny, jakými prošla v uplynulém týdnu Česká republika. Počet šířených stanic má být navýšen ze stávajících tří na sedm, zprovozněny mají být také tři nové vysílače. V současné době je v provozu šest kót šířících signál DAB+ a pokryto je necelých 80 % populace. Pozitivním signálem je zejména pokrytí všech dálničních tahů. 

Podle organizace WorldDAB jsou v současné době pro rozvoj digitálního rádia DAB+ důležité dvě věci – nařízení Evropského parlamentu týkající se implementace digitálních rozhlasových tunerů do základní výbavy nových automobilů a prodej rádií mj. do domácnosti, která již budou disponovat jak analogových, tak zejména DAB+ tunerem. Všechny státy Evropské unie se musí na první pravidlo připravit ve formě úpravy legislativ. Interoperabilita rádií není povinností, pouze doporučením.

Spustit audio

Související