Ultra HD verze německého kanálu RTL připojila hybridní vysílání HbbTV

11. květen 2018

Menu je shodné se stanicí RTL ve standardním i vysokém rozlišení. Jednou z aplikací je i aktuální zpravodajství a videoservis ze závodů formule 1.

Německý privátní kanál RTL ve verzi s ultra vysokým rozlišením (Ultra HD/4K) přidal do svého menu takzvané hybridní vysílání označované zkratkou HbbTV. Program je šířen prostřednictvím družice Astra na pozici 19,2 stupně východně. Výhodou je, že technologii mohou využívat na této stanici i diváci, kteří k danému programu nemají přístup – nejsou předplatiteli placené televize HD+. HbbTV menu je totožné jako u verzí se standardním a vysokým rozlišením.

RTL UHD je jedním ze dvou Ultra HD kanálů, které obsahují hybridní technologii HbbTV. Prvenství v tomto směru si odnesla nekódovaná 4K verze stanice QVC dostupná ze stejné družice. Stanice RTL UHD odstartovala na konci dubna letošního roku a provozovatel ji aktuálně používá prozatím výhradně pro přenosy ze závodů formule 1. Výjimkou byl pouze 5. květen, kdy se tu objevilo i finále německé verze posledního ročníku pěvecké soutěže SuperStar. V rámci HbbTV menu jsou k dispozici například aplikace Teletext, Hry, Filmy a seriály, Highlights nebo Formule 1 (textový, foto a video servis).

autor: lukpo
Spustit audio