V Pardubicích začal vysílat DVB-T2 multiplex operátora Digital Broadcasting

8. březen 2018
Pernštýnské náměstí v Pardubicích a Zelená brána

Podle telekomunikační firmy by měl signál nového vysílače zasáhnout přibližně dvě stě tisíc diváků. Aktuálně je v multiplexu šířených devět stanic včetně kanálu JOJ Family HD.

Společnost Digital Broadcasting patřící Radimu Pařízkovi dnes uvedla v Pardubicích do provozu svůj další DVB-T2 vysílač. Jedná se o celkem osmou lokalitu, z níž je možné přechodovou síť této firmy naladit. Zájemci o multiplex, který mimo jiné obsahuje stanici JOJ Family ve vysokém rozlišení, si musí naladit kanál 24. Díky výkonu přibližně 20 kW, který uvádí Český telekomunikační úřad (ČTÚ), je signál dostupný nejen pro samotné město, ale i jeho okolí.

„K prvním osmi lokalitám v Praze, Ostravě a Brně, Uherském Hradišti a Hradci Králové, resp. 4,5 milionům televizním diváků, kteří si mohli dosud naladit digitální zemské vysílání v Přechodové síti 13 DVB-T2/ HEVC, přibylo od dnešního dne, po zahájení vysílání z lokality Pardubice - Slatiňany dalších 200 tisíc, což je více jak 4,7 miliónů, respektive 43,4 % obyvatel ČR. I tito diváci budou mít možnost přijímat televizní programy Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova Gold, Nova 2, JOJ family (HDTV), Kinosvět, Relax a Rebel,“ informoval novináře Martin Roztočil, ředitel vnějších vztahů Digital Broadcasting.

Spustit audio
autor:Lukáš Polák
  • Televize