Vysílací rada zpečetila osud západočeského Rádia Egrensis, Blaník má zelenou

8. březen 2018

„Posledních 14 dnů a pak se z českého éteru navždy odmlčí Radio Egrensis. Byli jsme s Vámi a Vy s námi dlouhých 26 let a 3,5 měsíce,“ píše tým stanice v posledním statusu na sociální síti Facebook.

Nejposlouchanější regionální stanice v České republice Rádio Blaník, kterou podle aktuálních výsledků ladí denně 569 tisíc lidí, posílí svoji pozici na západě Čech. Po zániku značky Rádio Karolína, ke které došlo už před několika lety, pohltí Blaník také privátní Rádio Egrensis. Změně už nic nebrání, na svém posledním zasedání ji schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Ke změně z Egrensisu na Blaník dojde pravděpodobně již příští týden.

„Posledních 14 dnů a pak se z českého éteru navždy odmlčí Radio Egrensis. Byli jsme s Vámi a Vy s námi dlouhých 26 let a 3,5 měsíce. Upřímně a ze srdce Vám za to děkujeme!!! Mějte se krásně přátelé a užívejte své dny v radosti, spokojenosti a lásce! Vaše Radio Egrensis,“ napsal ve vůbec posledním statusu tým rádia na sociální síti Facebook. Z monitorovaného úseku vysílání, které sledovala redakce webu Digitální rádio, se aktuálně vysílá pouze proud muziky přerušovaný staničními znělkami, jingly.

autor: lukpo
Spustit audio