YouTube představil upravenou aplikaci pro chytré televizory

23. březen 2018
YouTube aplikace v chytrém televizoru

V přehrávači je možné manuálně nastavit obrazovou kvalitu, a to sestupně od nejvyšší po nejnižší rozlišení. K dispozici jsou například i speciální informace o formátu videa.

Populární on-line videoplatforma YouTube, která je ve vlastnictví společnosti Google, uvedla upravenou verzi svého prostředí pro chytré televizory. Před několika dny byla nasazena do rozhraní Apple TV, dnes ji redakce webu Digitální rádio objevila i v rámci televizoru LG s operačním systémem Netcast, rok výroby 2014. V rámci dalších zařízení připojených k internetu byla verze YouTube původní, ke změně dojde pravděpodobně později.

Co vylepšená verze YouTube přináší? Změnilo se především vodorovné menu v horní části obrazovky s položkami Zábava, Hudba, Zprávy, Sport a další. Tyto kategorie se nově přesunuly do horizontálního menu v levé části obrazovky. Mírně upravené je i původní menu, které se taktéž nachází v levé části obrazovky a má vertikální orientaci. V přehrávači je možné manuálně nastavit obrazovou kvalitu, a to sestupně od nejvyšší po nejnižší rozlišení. K dispozici jsou například i speciální informace o formátu videa, jeho rozlišení nebo použitém kodeku.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák