Bavorské verze stanice Energy oslovují i díky DAB+ desítky tisíc posluchačů

17. srpen 2023

Mediální skupina Energy se v rámci aktuálních výsledků Funkanalyse Bayern 2023, tamní obdoby Radioprojektu, pochválila výsledky svých místních stanic v Mnichově a Norimberku. Kromě šíření prostřednictvím online kanálů jsou tyto programy k dispozici také díky multiplexům DAB+. Sítě mají přesah i na omezené území Čech.

V reklamě relevantní cílové skupině 14-49 let se může Energy Norimberk pochlubit 18 tisíci posluchači za hodinu, v hlavním městě Bavorska je Energy Munich díky osmadvacetitisícovému publiku nyní na špici místních rozhlasových stanic. Celkově Energy Munich vzrostla o 13 procent na 34 tisíc posluchačů, zatímco Energy Nuremberg poskočila o 27 procent na 28 tisíc posluchačů, opět v rámci hodinových dat.

Olaf Hopp, výkonný ředitel Energy Norimberk, komentoval výsledky následovně: „Obhájit vedoucí postavení na trhu je velkým projevem důvěry ze strany posluchačů. Jsem velmi rád i za své kolegy, že jejich zapálená práce je odměňována těmito skvělými čísly. Tento výsledek je samozřejmě také důležitou známkou toho, že rádio je stále tím hlavním kanálem pro reklamní průmysl u mladé cílové skupiny“. Obě stanice své pozice chtějí nadále posílovat zejména díky lokálním kampaním.

autor: lukpo
Spustit audio

Související