Český rozhlas nabízí vizuální rádio od dnešního dne i jako součást DVB-T2

Majitelé přijímačů s podporou technologie HbbTV mohou v rámci portálu najít užitečné informace z vysílání a díky Radiu Wave vstoupit také do archivu pořadů.

Vizuální rádio, které je součástí stanic Radiožurnál a Wave, je od dnešního dne dostupné i majitelům set-top boxů a televizorů, které již pracují ve standardu pozemního digitálního vysílání DVB-T2. Po dnešní servisní noci došlo na Kavčích horách k zapojení signalizace v Přechodové síti 11, která obsahuje programy České televize ve vysokém rozlišení a Český rozhlas. K využívání aplikací je nutný přijímač s podporou technologie HbbTV připojený k internetu.

V DVB-T2 Přechodové síti 11 je nabídka stejná jako v DVB-T multiplexu České televize. Majitelé hybridních přijímačů mohou využívat u Radiožurnálu a Radia Wave vizuální portál, kde se objevuje zpravodajství ze sociální sítě Twitter a tipy z vysílání, u druhé zmíněné stanice je součástí nabídky také archiv pořadů. Portál je dostupný v obrazové kvalitě 432p, 576p a 720p. Hybridní aplikace jsou k dispozici také na satelitu Astra 3B a v kabelové síti operátora UPC.

Spustit audio
autor: lukpo

Související