Český rozhlas se stal dějištěm filmu Výjimečný stav

4. duben 2024

V budově Českého rozhlasu Vinohradská 12 začalo v uplynulých týdnech natáčení nového filmu režiséra Jana Hřebejka Výjimečný stav. Snímek, jehož ústředním tématem jsou dezinformace, fake news a záměrně zkreslená pravda, by měl přijít do kin letos na podzim.

Čtěte také

Za scénářem filmu stojí autor stejnojmenného divadelního představení, novinář Milan Tesař, hlavní postavy zahraničního rozhlasového zpravodaje a jeho partnerky redaktorky hrají Ondřej Vetchý a Tatiana Dyková. Film Výjimečný stav vzniká ve spolupráci s televizí Prima a Českým rozhlasem. Do kin by měl přijít na podzim 2024.

Na počátku filmu Vyjímečný stav přijíždí rozhlasový zpravodaj na Blízkém východě Karel Beran na základě anonymu na otočku soukromě do Prahy. V Kamburu, který neprofesionálně opustil, však právě ve stejnou chvíli vypuká revoluce. Dostát povinnosti reportéra donutí zkušeného profesionála k mystifikačním reportážím, kdy vřavu arabské revoluce simuluje na kuchyňských spotřebičích ve vinohradském bytě.

Čtěte také

Rozkročen mezi řešením osobního problému a povinností zpravodajsky informovat posluchače se však chytne do vlastní pasti. Když se na základě vysoce sledovaných příspěvků rozhodně Český rozhlas poslat za zpravodajem podpůrný tým, ocitne se před neřešitelnou volbou: buď se přizná k mediálnímu podvodu, nebo musí předstírat vlastní smrt. Drama s komediálním nádechem přeteče do extrémního profesního selhání.

Diváci uvidí ve filmu Výjimečný stav herce jako jsou Ondřej Vetchý, Tatiana Dyková, Jordan Haj, Jaroslav Plesl, Jaroslava Pokorná, Jana Plodková, Bořek Slezáček, Jiří Havelka, Kateřina Brožová, Jan Hrušínský, Ivana Wojtylová, Sylvie Maryško Koblížková, Kajetán Písařovic, Barbora Mišíková a další.

Spustit audio

Související