Český rozhlas Vysočina zařazen do multiplexu ČRo DAB+

Český rozhlas Vysočina, studio

Český rozhlas v pátek 8. února v 10 hodin zařadil stanici Český rozhlas Vysočina do stávajícího DAB+ multiplexu. Ke stávajícím čtrnácti stanicím, z nichž čtyři stanice jsou celoplošné, pět digitálních a pět regionálních, tak přibude další regionální stanice.

U stanice Český rozhlas Vysočina bylo použito nejmodernější audio kódování HE-AAC verze 2, které používá výhod SBR (Spectral Band Replication ) a PS (Parametric Stereo). „V rámci dopravních služeb, které poskytuje Český rozhlas řidičům, jsme začlenili do našeho DAB+ multiplexu i stanici Český rozhlas Vysočina. Od tohoto kroku slibujeme především kvalitní dopravní informace z jednotlivých úseků dálnice D1,“ uvedl ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka.

Součástí vysílání Českého rozhlasu Vysočina jsou od počátku pochopitelně také doplňkové textové a obrazové informace (slideshow). Majitelé přijímačů s barevným displejem se tak bez nutnosti připojení k internetu mohou dozvědět, jak vypadá moderátor ve studiu, doplněno je i logo stanice nebo ilustrační grafika. DAB+ multiplex Českého rozhlasu pokrývá aktuálně 61% populace České republiky. V letošním roce se předpokládá další rozvoj pokrytí až na 80% populace.

Spustit audio

Související