Český rozhlas znovu dosáhl na rekordní podíl na trhu, obliba stanice Plus nadále roste

9. únor 2022, aktualizováno

Český rozhlas Plus nadále získával ve třetím a čtvrtém kvartálu loňského roku posluchače. Ukázaly to dnes prezentované výsledky Radioprojektu. Stanici ČRo Plus ladilo ve zmiňovaném období denně 147 tisíc lidí, týdně pak 232 tisíc. Radiožurnál je nadále lídrem trhu s 874 tisíci posluchači a týdenní hodnotou 1,679 milionu. Podíl Českého rozhlasu na poslechovosti dosáhl opět rekordní hodnoty 27,4 %.

Na dnešní prezentaci Radioprojektu zaznělo, že data oblíbeností rozhlasových stanic ve srovnání s druhým a třetím kvartálem loňského roku se aktuálně v podstatě nezměnila a došlo tak jen k mírným posunům. Český rozhlas Plus v denních datech získal oproti předchozímu období 16 tisíc posluchačů, v týdenních pak tři tisíce. Stanice má však v rámci Radioprojektu dlouhodobě rostoucí tendenci.

Poslech rozhlasových stanic podle vzdělanostní skladby

Nejoblíbenější stanici tuzemského rozhlasového trhu je s podílem 12 % Radiožurnál, který týdně ladí 1,679 milionu posluchačů, (1,7 milionu minule) a denně 874 tisíc posluchačů (minulá hodnota 883 tisíc). Radiožurnál je nejposlouchanější stanicí v Praze a krajích Jihomoravském, Moravskoslezském a Zlínském. Na území hlavního města dává týdně jeho vysílání přednost 297 tisíc posluchačů, následovaný je Evropou 2 a Impulsem.

Obliba rozhlasových stanic podle pracovního statusu

Impuls je nadále nejposlouchanějším tuzemským komerčním rádiem s denním zásahem 778 tisíc posluchačů a týdenní hodnotou 1,652 milionu posluchačů. Nejoblíbenější regionální stanici Českého rozhlasu je nadále jeho brněnské studio se 159 týdenními a 96 tisíci denními posluchači. Celkem ladí Český rozhlas denně 1,62 milionu a týdně 2,733 milionu posluchačů. V rámci Radioprojektu bylo dotazováno telefonicky 15177 respondentů a týdenní zásah média je 83,2 %, denně pak 54,2 %.

„Schopnost Českého rozhlasu jako celku potvrzovat opakovaně rekordní podíl na trhu vnímám jako nejdůležitější a zároveň i velmi pozitivní zprávu. Je to výsledek společného úsilí všech rozhlasáků. Mám samozřejmě také radost z úspěšného působení obou našich zpravodajských stanic v obtížném období pandemických restrikcí, ať již jde o obhajobu pozice lídra trhu u Radiožurnálu nebo historicky nejvyšší poslechovosti ČRo Plus," uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

autor: lukpo
Spustit audio

Související