Další dvě bavorské stanice začaly v DAB+ vysílat náhledy právě hraných interpretů
Radio AWN je součástí multiplexu Niederbayern, Radio In naladí posluchači v digitální síti Ingolstadt. Přeshraniční příjem zajišťuje i částečné pokrytí multiplexů na území Čech.
Bavorské rozhlasové stanice Radio AWN a Radio In začaly nabízet svým posluchačům na platformě DAB+ novou službu. Oba programy nově v rámci slideshow, tedy doplňkových obrazových informací, zobrazují náhled právě hraného interpreta, respektive jeho singlu. Ve facebookové skupině Digitální rádio DAB+ Česká republika – oficiální diskuse na tuto novinku upozornil čtenář našeho portálu Jan Vasko, který má možnost rozhlasové multiplexy s oběma stanicemi přijímat.
Rozhlasová stanice AWN je součástí multiplexu Niederbayern, ve kterém jí je vyhrazen datový tok 72 kbps při použitém kódování HE-AAC, verze 1. V digitální síti jsou dále k dispozici například vybrané regionální verze veřejnoprávního okruhu Bayern 1, Rock Antenne, egoFM nebo Absolut HOT. Radio In, jak název napovídá, cílí primárně na bavorský Ingolstadt. 96 kbps s kódováním HE-AAC, verze 1 zajišťuje uspokojivou zvukovou kvalitu. Multiplex vysílá mj. z vysílače Gelbelsee.