Další weby Českého rozhlasu se dočkaly změn, nový vzhled mají Budějovice i Ostrava

13. duben 2018
Rozhlasový mikrofon ve vysílacím studiu

Díky responzivnímu designu se všechny portály nově přizpůsobí velikosti obrazovky, na níž se portál zobrazuje, a to včetně mobilních zařízení.

Nová média Českého rozhlasu překlopila v uplynulých dnech do vylepšeného grafického designu další dva weby regionálních stanic. Jde konkrétně o studia v Českých Budějovicích a Ostravě. Změny souvisí s přechodem na nový redakční systém Drupal. Pro posluchače a návštěvníky obou portálů je pochopitelně důležitá zejména skutečnost, že oba již fungují v takzvaném responzivním designu – web se automaticky přizpůsobí velikosti displeje.

Grafické zpracování studií v Českých Budějovicích a Ostravě nyní odpovídá ostatním regionálním okruhům Českého rozhlasu, jejich podoba je tak shodná. Jednotícím prvkem je zelená lišta v horní části stránky obsahující logo programu. Její součástí je i přehrávač, díky němuž si je možné zároveň danou stanici poslechnout on-line. Návštěvníci portálů zde najdou tradiční položky Program, Pořady, Audioarchiv, Kamery a další. Pokud půjde vše podle plánu, již v příštím týdnu by na nový redakční systém mohla přejít i stanice Český rozhlas Vysočina.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák