Dokumentární kanál Discovery bude vysílat ve vysokém rozlišení, testy již probíhají

21. listopad 2017
Logo dokumentární stanice Discovery Channel

Provozovatel placené televize nabízí v HD kvalitě prakticky již všechny kanály. Do budoucna s ní počítá i u tematického programu TLC.

Dokumentární stanice Discovery Channel bude od příštího roku dostupná pro operátory placených služeb kromě standardního i ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Potvrdila to společnost Discovery Communications, která je jejím provozovatelem. Discovery Channel HD již testuje na satelitní pozici 1 stupeň západně několik regionálních verzí včetně česko-slovenské, vysílání je však kódováno systémem podmíněného přístupu PowerVu.

V současné době není vysílání Discovery Channel HD určeno pro individuální příjem. Jednání s operátory probíhají a dokončena by měla být v průběhu následujících týdnů až měsíců. Na základě naší širší strategie, dle které chceme sjednocovat vlastní značky v propojeném světě, jsme se rozhodli s některými místními partnery spustit od ledna 2018 Discovery Channel HD. Za účelem vytvoření konzistentní značky budeme používat středoevropskou verzi, přičemž nadále chceme zůstat relevantní pro české a slovenské diváky,“ uvedl šéf distribuce Discovery pro region Střední a Východní Evropa (CEE) Andrey Stoychov.

Doposud byla za vlajkovou loď HD vysílání považována stanice Discovery Showcase HD. Na jejím fungování se nic měnit nebude a nadále zůstane v nabídkách operátorů. Společnost Discovery dlouhodobě investuje do svého obsahu. Kromě kanálů pod touto hlavičkou ji patří i panevropský sportovní program Eurosport a všechny jeho platformy včetně přehrávače Eurosport Player. Jednou z posledních aktivit Discovery je proměna stanice ID Xtra a její přeformátování zpět na původní značku Investigation Discovery. Kompletní změnou vizuálu prošel i kanál Discovery Science. V HD rozlišení má být v budoucnu dostupná i stanice TLC.

Spustit audio
autor:Lukáš Polák
  • Televize