Eurosport 1 HD a TLC HD v průběhu olympiády nekódovaně na satelitu Astra

8. únor 2018
Olympijské studio Eurosportu

Odpojení kódování u obou stanic je skvělou zprávou pro všechny sportovní fandy. Stejný krok bude proveden i v rámci DVB-T2 platformy freenet TV.

Od 9. do 25. února budou vysílat německé verze kanálů Eurosport 1 HD a TLC HD na satelitu Astra, pozice 19,2 stupně východně, nekódovaně. Stanice tak bude možné přijímat všude tam, kde je signál dané družice, tedy včetně České republiky a Slovenska. Dohodu o dočasném odpojení kódování podepsaly společnosti Discovery Networks Deutschland a provozovatel platformy HD+. Běžně jsou dostupné bezplatně na Astře tyto stanice pouze v SD rozlišení.

Odpojení kódování u obou stanic je skvělou zprávou pro všechny sportovní fandy. Stejný krok bude proveden i v rámci DVB-T2 platformy freenet TV. „Zimní olympijské hry Pchjongčchang 2018 jsou absolutním sportovním vrcholem. Prostřednictvím satelitu, který je přední distribuční trasou v Německu, bude mít možnost zažít tuto událost ve vynikající kvalitě obrazu zdarma téměř polovina televizních domácností. Právě v oblasti sportu a rychlých scénách je HD kvalita rozhodující,“ uvedl při této příležitosti Georges Agnes, ředitel divize operací a produktů společnosti HD PLUS GmbH.

Parametry příjmu Eurosport 1 HD Deutschland: Astra 1L (19,2 stupně východně), 11112/H, SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK

Parametry příjmu TLC HD: Astra 1L (19,2 stupně východně), 10964/H, SR 22000, FEC 2/3, norma DVB-S2/8PSK

Spustit audio
autor: Lukáš Polák