Filmová stanice Be2Can Channel začne vysílat nonstop, ale až v příštím roce

Andrea Berntzenová ve filmu Utøya, 22. července

Ke změně názvu oblíbené televize, která bude úzce svázána s prestižní festivalovou přehlídkou a videotékou, dojde už příští týden

Filmová stanice Be2Can Channel, která od 17. listopadu nahradí tematický kanál Festival, začne vysílat od 1. června 2019 celých dvacet čtyři hodiny denně. Fanoušci kvalitních a cenami ověnčených filmů z festivalů Benátky, Berlinale a Cannes dostanou plnohodnotný program, který už se o svou pozici nebude dělit s kanálem Československo. Zároveň zůstane zachován i stávající model, kdy jedna stanice vysílá přes den a druhá ve večerních a nočních hodinách.

Logo filmové stanice Be2Can Channel

„Změna názvu kanálu byla Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) schválena spolu s rozšířením vysílání na 24 hodin. Toto rozšíření je plánované až od 1. června 2019. V praxi to znamená, že po 1. 6. 2019 bude Be2Can HD vysílat jako čtyřiadvacetihodinová verze, ale také jako současná šestihodinová verze,“ potvrdil portálu Digitální rádio Tomáš Žondra, šéf distribuce společnosti Film Europe. Logo „nové“ stanice je sladěno se značkou festivalu Be2Can.

Spustit audio

Související