On-line videoslužba Netflix plánuje nadále růst, chce se spojovat se silnými operátory

Americká on-line videopůjčovna Netflix (ilustrační foto)

Americká firma potvrdila partnerství se společností Liberty Global. Nad uvedení služby v České republice ale v tuto chvíli stále visí otazník. Novým vlastníkem UPC na našem trhu se má stát Vodafone.

Maria Ferreras, viceprezidentka společnosti Netflix pro rozvoj podnikání v regionu Evropa, Blízký východ a Afrika, nedávno na veletrhu IBC uvedla, že on-line videoslužba se chce v další fázi rozvoje soustředit na významná partnerství, konkrétně provozovatele placené televize a telekomunikační operátory. Netflix odstartoval před 21 lety jako služba pronajímající DVD nosiče, v současné době má přes 130 milionů uživatelů ve 190 zemích a nevykazuje známky zpomalení.

Oficiální portál prestižního technologického veletrhu upozornil, že Netflix oznámil novou dohodu se společností Liberty Global, která má zpřístupnit tento portál ve více než třiceti zemích, kde vlastník UPC působí. Plány pro Českou republiku a Slovensko ale stále visí ve vzduchu, protože na našem trhu do hry vstoupil telekomunikační gigant Vodafone, který firmu převezme. Plány na implementaci Netflixu na jednotlivých trzích, kde Liberty Global působí, už přitom byly zveřejněny před dvěma lety. V ČR ani na Slovensku se doposud v tomto směru nic nestalo.

„V současné době máme pokrytou díky významným partnerství Evropu, Blízký východ i Afriku. Vliv, který jsme díky této spolupráci získali, je neocenitelný. Máme 50 různých partnerů v 25 zemích a stále tato čísla rozšiřujeme,“ uvedla Ferreras. Za neocenitelnou označila přední manažerka Netflixu také objem 4K obsahu s vysokým dynamickým rozsahem, kterou služba generuje. Na začátku září to bylo okolo dvou tisíc hodin. Firma zároveň rozpustila spekulace, zdali chce do své nabídky získávat i sportovní obsah. V tomto směru je jasná odpověď ne.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související