Nabídku digitálního rozhlasu v Belgii obohatí od září dvě nové stanice

10. srpen 2017
Radnice bruselské čtvrti Molenbeek

Investice do výstavby digitální sítě budou v následujících měsících pokračovat. V příštím roce by měli mít zajištěn kvalitní signál pro příjem uvnitř budov prakticky všichni obyvatelé v této oblasti.

Nabídku digitálního rozhlasového vysílání v Belgii obohatí od září stanice Qmusic a Joe. Zájemci si je budou moci naladit jako součást sítě Norkring, která má své vysílače kromě Bruselu například i ve městech Egem nebo Genk. Norkring slibuje, že bude oba programy šířit ve vysoké zvukové kvalitě, kterou sám označuje jako HD. Stávající stanice jsou v tomto multiplexu dostupné většinou s datovým tokem 64 kbps při použitém kódování HE-AAC.

Veškeré informace o digitálním rozhlasovém vysílání v belgickém regionu Flandry mohou najít zájemci na adrese: http://www.digitalradio.vlaanderen/dekking/. Investice do výstavby digitální sítě budou v následujících měsících pokračovat. V příštím roce by měli mít zajištěn kvalitní signál pro příjem uvnitř budov prakticky všichni obyvatelé v této oblasti. Do výstavby investuje také belgický veřejnoprávní vysílatel RTBF, který plánuje spustit druhou DAB+ síť. Ten plánuje dát formou kampaně ročně na podporu digitálního vysílání dvanáct milionů eur.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák
  • Rádio
  • digitální rádio