Nejvyšší šéf vlastníka UPC se obává zejména konkurence Amazonu

20. listopad 2017

„Neznáme jejich herní plán. Prostřednictvím kreditní karty toho chtějí lidem prodat a nabídnout co nejvíce. My jim stojíme v cestě,“ uvedl Mike Fries.

Obavu z konkurence společnosti Amazon směrem k odvětví placené televize má Mike Fries, generální ředitel společnosti Liberty Global, která mimo jiné vlastní operátory UPC v České republice a na Slovensku. Zatímco u Netflixu se dá podle Fiese očekávat, jaký bude jeho další vývoj a lze od něho očekávat také spolupráci na platformě Horizon, u Amazonu bohužel toto není možné predikovat. Šéf Liberty Global to řekl na konferenci společnosti v Amsterdamu.

Společnosti jako Google, Facebook a Apple se neustále snaží najít ideální obchodní model pro své fungování ve světě videa. „Neznáme herní plán Amazonu. Prostřednictvím kreditní karty toho chtějí lidem prodat a nabídnout co nejvíce. My jim stojíme v cestě,“ uvedl Mike Fries. Amazon není jen provozovatelem platformy Prime Video, ale také obrovského on-line obchodu. Liberty Global se může obávat zejména on-line služby Amazon Channels. „Je to skvělá společnost, ale to, co dělají, bude mít velký vliv na naše podnikání,“ konstatoval Fries. Obavy ze značky Amazon vyjádřil nedávno i šéf konkurenčního Netflixu Reed Hastings.

autor: lukpo
Spustit audio