Ostravská Regionální síť 2 přešla na vysílání ve vysokém rozlišení, nabízí čtyři programy

Televize, dálkový ovladač, ovládání, vysílání, přepínání programů, kanálů (ilustrační foto)

Podle jednatele společnosti Local TV Plus Oldřicha Burgera je použito kódování MPEG-4/AVC a datový tok přibližně 2 Mbps, rozlišení odpovídá formátu HD Ready, tedy 720p.

Provozovatel Regionální sítě 2, která ve standardu DVB-T funguje v Klimkovicích u Ostravy, začal před několika týdny programy v tomto multiplexu vysílat ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Součástí nabídky jsou stanice LTV Plus, Mňam TV, Mňau TV a Rebel 2 Slušnej kanál. V HD kvalitě byla k dispozici nejprve pouze stanice LTV Plus, která je k dispozici také v Hrabyni a Malé Morávce, později se k ní přidaly i kanály společnosti S&P Broadcasting.

Podle jednatele společnosti Local TV Plus Oldřicha Burgera je použito kódování MPEG-4/AVC a datový tok přibližně 2 Mbps, rozlišení odpovídá formátu HD Ready, tedy 720p. LTV Plus v posledních týdnech začala testovat i živé vysílání a snaží se být tak pro diváky atraktivnější. Podle Burgera má za sebou například přímý přenos golfového utkání. Regionální síť 2 funguje z vysílačů s nízkým výkonem, největší sílu má klímkovické stanoviště s jedním kilowattem.

Spustit audio

Související