Polský veřejnoprávní rozhlas ukončil vysílání jedné ze stanic ve svém DAB+ multiplexu

Teprve když čteme klasiky, zjistíme, že se navzdory technologickým novinkám příliš mnoho nezměnilo
Teprve když čteme klasiky, zjistíme, že se navzdory technologickým novinkám příliš mnoho nezměnilo

Programová změna se dotknula všech vysílačů, ze kterých je digitální vysílání Polskieho Radia šířeno, tedy i lokalit, jež svým signálem zasahují na území Čech.

Polský veřejnoprávní rozhlas přistoupil od dnešního dne k úpravě programové nabídky svého DAB+ multiplexu, který je vysílán v řadě měst našich severních sousedů. Digitální síť Polskieho Radia opustila příležitostná stanice Radio Literatura. Ta byla určena pro všechny fanoušky četby napříč žánry a měla upozornit jak na kvalitní polskou, tak i mezinárodní literaturu. Tematický okruh vysílal pouze v době tamního mezinárodního veletrhu četby a divadla.

V současné době je DAB+ multiplex Polskieho Radia obsazen stanicemi Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka, Radio Poland, Polskie Radio 24, Radio Chopin, Radio Dziecom a programovou nabídku uzavírá odpovídající okruh pro daný region, například Opole, Zachod, Poznań, Lodz a další. V některých sítích jsou k dispozici ještě tematické odnože těchto stanic, mimo jiné OFF.Radio Kraków nebo Radio Opole 2. Komerční sítě v Polsku prakticky nefungují.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák

Související