Regulátor v Brémách rozhoduje o vzniku nového lokálního multiplexu

13. červenec 2017
03381859_55.jpeg

Stadtmusikanten Radioservices UG i.G. avizuje, že je schopna vybudovat síť lokálních multiplexů, které budou alternativou k chystané druhé celoplošné síti Media Broadcast.

V Brémách by měla začít fungovat třetí digitální síť ve standardu DAB+. Kromě společnosti Media Broadcast, která je de facto německou obdobou Českých Radiokomunikací, se do výběrového řízení přihlásila společnost Stadtmusikanten Radioservices UG i.G. Jde o společný podnik Central FM Media GmbH provozující několik lokálních rozhlasových stanic a Lulu Media GmbH, firmy, která si udělala jméno zejména stejnojmenným programem pro LGBT komunitu.

Stadtmusikanten Radioservices UG i.G. avizuje, že je schopna vybudovat síť lokálních multiplexů, které budou alternativou k chystané druhé celoplošné síti, kterou ve spolupráci s Media Broadcast připravuje firma Absolut Media. „Chystáme se přinést hudbu do města a rozhodně můžeme potvrdit, že zájem o DAB+ v Brémách je. Srovnatelnou programovou nabídku bychom rádi představili také v Lipsku, kde bude šířeno asi patnáct programů. Máme již potvrzených dostatek zájemců, kteří chtějí vysílat jak v Brémách tak i Bremerhavenu,“ uvedl operátor. Zprovoznění multiplexu by mělo proběhnout v průběhu příštího roku.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák