Rozhlasová stanice JAM FM začala vysílat slideshow

23. květen 2023

Německá rozhlasová stanice JAM FM vysílá od pondělí 22. května tzv. slideshow, tedy doplňkové informace ve formě obrázků. Na DAB+ přijímačích s barevnými displeji se tak nyní zobrazuje prozatím pouze logo stanice, což platí například i pro Femotion Radio nebo Schlager Radio. Programy jsou k dispozici v zemské síti Sachsen K12A.

JAM FM se charakterizuje jako číslo 1 pro aktuální hity a R'n'B. Přímým konkurentem v multiplexu Sachsen K12A je pro něj zejména 89,0 RTL. V současné době už vysílají slideshow v této rozhlasové síti prakticky všechny stanice. Jedinou výjimkou je pouze rodinné Radio Teddy, které doposud nemá zprovozněný ani Radiotext, takže displeje DAB+ přijímačů jsou v jeho případě naprosto prázdné. Po několika týdnech byl opět zprovozněn funkční Radiotext u stanice 89,0 RTL.

Rozhlasová síť Sachsen K12A je díky naprosto volnému kmitočtovému bloku 12A bez problémů přijímatelná i na velkém území Čech. Jedná se například nejen o oblasti v Karlovarském, Ústeckém nebo Libereckém kraji, ale také středních Čechách, a dokonce i v Praze, kde už je ale vyžadována externí anténa, tzv. outdoor příjem (venkovní). Začátkem minulého měsíce pak zemský multiplex Sachsen K12A doplnily i sítě Region Dresden (kanál 7A), Chemnitz (8A) a Leipzig (10A).

autor: lukpo
Spustit audio

Související