Seznam.cz TV odstartuje s prezidentskými volbami, pojistila si všechny významné operátory

Televizní studio, které využívá Seznam prozatím jen na internetu.
Televizní studio, které využívá Seznam prozatím jen na internetu.
Mozaika hráčů, kteří nabídnou stanici ve svých nabídkách, se pomalu začíná skládat. Lze předpokládat, že nová televize bude aktivní i na poli HbbTV, tedy v rámci doplňkových služeb pro televizory připojené k internetu.

Očekávaný televizní kanál Seznam.cz TV odstartuje spolu s blížícími se prezidentskými volbami. Vedení Seznamu svolalo na středu 10. ledna tiskovou konferenci do svého sídla, ve stejný den se má objevit i promo vysílání u všech operátorů, s nimiž již byly uzavřené smlouvy. Seznam.cz TV by měla využít distribuční mix v podobě multiplexů Českých Radiokomunikací (Regionální síť 8, Přechodová síť 12), kabelové sítě UPC i satelitu Astra 3B (Skylink). Předpokládáme i zařazení do nabídky O2TV.

Vysílání Seznam.cz TV už je doslova na spadnutí – proběhnout má 12. ledna. Stanice bude operátorům k dispozici jak ve standardním (SD), tak i vysokém rozlišení (HD). Z kapacitních důvodů bude v DVB-T a DVB-T2 program pouze v SD kvalitě, naopak operátoři placených služeb ho mohou nabídnout i v HD. Projekt, který v rámci svých licenčních podmínek slibuje informačně-zábavní charakter, představí místopředseda představenstva Seznamu Pavel Zima, ředitel divize zpravodajství a TV Jakub Unger a obchodní ředitel Martin Švec. Naše redakce pochopitelně nebude na tiskové konferenci chybět.

Jedním z nejočekávanějších mediálních projektů v loňském roce byla zpravodajská televize z24, kterou měla připravovat společnost S&P Broadcasting maďarského podnikatele Pála Milkovicse. V roli konzultanta se podílel i bývalý šéf televizí Nova a Barrandov Vladimír Železný. z24 ale i přes uspořádanou tiskovou konferenci a ujištění novinářů, že zkušební vysílání začne pravděpodobně v létě 2017, vůbec o licenci nepožádala a tím pádem ani neodstartovala. Milkovics sice nedávno na sociální síti Twitter naznačil, že s projektem nadále počítá, nicméně v jeho reálný start už v tuto chvíli věří málokdo. V případě Seznamu pochopitelně takové faux pas nehrozí. Firma si již vybudovala před řadou měsíců tým zkušených novinářů.