Seznam.cz TV odstartuje s prezidentskými volbami, pojistila si všechny významné operátory

4. leden 2018

Mozaika hráčů, kteří nabídnou stanici ve svých nabídkách, se pomalu začíná skládat. Lze předpokládat, že nová televize bude aktivní i na poli HbbTV, tedy v rámci doplňkových služeb pro televizory připojené k internetu.

Očekávaný televizní kanál Seznam.cz TV odstartuje spolu s blížícími se prezidentskými volbami. Vedení Seznamu svolalo na středu 10. ledna tiskovou konferenci do svého sídla, ve stejný den se má objevit i promo vysílání u všech operátorů, s nimiž již byly uzavřené smlouvy. Seznam.cz TV by měla využít distribuční mix v podobě multiplexů Českých Radiokomunikací (Regionální síť 8, Přechodová síť 12), kabelové sítě UPC i satelitu Astra 3B (Skylink). Předpokládáme i zařazení do nabídky O2TV.

Vysílání Seznam.cz TV už je doslova na spadnutí – proběhnout má 12. ledna. Stanice bude operátorům k dispozici jak ve standardním (SD), tak i vysokém rozlišení (HD). Z kapacitních důvodů bude v DVB-T a DVB-T2 program pouze v SD kvalitě, naopak operátoři placených služeb ho mohou nabídnout i v HD. Projekt, který v rámci svých licenčních podmínek slibuje informačně-zábavní charakter, představí místopředseda představenstva Seznamu Pavel Zima, ředitel divize zpravodajství a TV Jakub Unger a obchodní ředitel Martin Švec. Naše redakce pochopitelně nebude na tiskové konferenci chybět.

Jedním z nejočekávanějších mediálních projektů v loňském roce byla zpravodajská televize z24, kterou měla připravovat společnost S&P Broadcasting maďarského podnikatele Pála Milkovicse. V roli konzultanta se podílel i bývalý šéf televizí Nova a Barrandov Vladimír Železný. z24 ale i přes uspořádanou tiskovou konferenci a ujištění novinářů, že zkušební vysílání začne pravděpodobně v létě 2017, vůbec o licenci nepožádala a tím pádem ani neodstartovala. Milkovics sice nedávno na sociální síti Twitter naznačil, že s projektem nadále počítá, nicméně v jeho reálný start už v tuto chvíli věří málokdo. V případě Seznamu pochopitelně takové faux pas nehrozí. Firma si již vybudovala před řadou měsíců tým zkušených novinářů.

autor: lukpo
Spustit audio