Tuty TV naladíte už i na terestrickou anténu, spustila promo v DVB-T

19. květen 2017
Zkušební vysílání nové televize Tuty v DVB-T

Provozovatel kanálu si je vědom skutečnosti, že regionální sítě mají oprávnění pouze do konce roku 2017 a hledá možnost, jak se dostat do přechodové sítě DVB-T2.

Nová celoplošná televize Tuty spustila promo smyčku v Regionální síti 8 Českých Radiokomunikací. Aktuálně jde o šestou stanici v tomto multiplexu. Pokud televizní divák zachytí v DVB-T kanály TV Noe, Óčko Expres, Barrandov Family, Regionálnítelevize CZ a Sport 5, měl by se mu v seznamu objevit i nový program.

Co se týká technických parametrů, promo smyčka Tuty TV, která se skládá pouze s animovaného loga televize, je šířena aktuálně s průměrným datovým tokem přibližně 2.7 Mbps při použitém kódování MPEG-2. S naladěním tedy nebudou mít problém ani starší DVB-T přijímače bez podpory H.264/AVC, případně dokonce H.265/HEVC. Audio stopa je nastavena na datový tok 192 kbps, dvoukanálové audio používá vzorkovací frekvenci 48 kHz. Provozovatel kanálu si je vědom skutečnosti, že regionální sítě mají oprávnění pouze do konce roku 2017 a hledá možnost, jak se dostat do přechodové sítě DVB-T2.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák