TV Nova přináší další obsah do chytrých televizí, zařadila kategorie Sport a Počasí

19. květen 2017
Auto magazín v nabídce hybridního vysílání Novy.

Technologie je k dispozici na kanálech Novy v multiplexu 4, na satelitu Astra 3B a také v kabelové síti společnosti UPC. Divák potřebuje pro využívání služby přijímač s podporou HbbTV.

Mediální skupina Nova připravila na svých kanálech několik novinek v oblasti hybridní televize označované zkratkou HbbTV. První novinkou je inovovaná podoba virtuálního červeného tlačítka (red button), které se objeví okamžitě při přepnutí na daný televizní kanál. Tato část hybridního vysílání obsahuje logo televize Nova na červeném podkladu a šedivou poloprůhlednou lištu s textem „Stiskněte červené tlačítko“.

V hybridním menu se objevily dvě nové položky – Sport a Počasí. První kategorie je výběrem ze zpravodajství televize Nova a je logicky provázaná i na kanály Nova Sport 1 a Nova Sport 2. Nejsledovanější komerční skupina už nabízí pro televizory a přijímače připojené k internetu překlopené zpravodajství z portálu tn.cz nebo informace o vybraných pořadech, jako jsou například Ulice, Ordinace v růžové zahradě 2 nebo Tvoje tvář má známý hlas. Počasí nabízí nejen aplikaci podobnou té, jakou už delší dobu nabízí konkurenční Prima, ale také možnost přehrání aktuální předpovědi ve formě videa.

autor:Lukáš Polák
  • Televize