Týdenní poslechovost rádia v Norsku se po vypínání VKV dostává do normálu

13. únor 2018
03478220.jpeg

„Posluchači jsou rozhlasovému vysílání věrní, ale potřebují více času proto, aby nahradili všechna rádia v domácnosti digitálními,“ uvedl Ole Jørgen Torvmark, šéf kanceláře Digitalradio Norway.

Týdenní data poslechovosti rozhlasových stanic se po vypínání analogového rádia VKV v Norsku vracejí postupně do normálu. Referoval o tom oficiální web tamní digitalizace Radio.no. Meziroční srovnání mezi loňským a letošním lednem přináší rozdíl 44 tisíc lidí v neprospěch roku 2018. V lednu 2017 se poslech rozhlasu ustálil na hodnotě 3,714 milionu lidí. Denní poslechovost zatím vykázala rozdíl necelého půl milionu lidí.

„Posluchači jsou rozhlasovému vysílání věrní, ale potřebují více času proto, aby nahradili všechna rádia v domácnosti digitálními, a to zejména v nejlidnatějších oblastech,“ uvedl Ole Jørgen Torvmark, šéf kanceláře Digitalradio Norway. Zkušenosti z ostatních regionů, kde již vypínání analogového rádia proběhlo dříve, ukázali, že posluchači se k rozhlasovému vysílání vrací postupně. Norsko vypnulo VKV vysílání jako první na světě. Skončili v něm velcí hráči, v ořezané podobě pokračuje šíření analogového signálu na lokální úrovni i nadále.

Spustit audio
autor: Lukáš Polák
  • Rádio
  • analogové rádio