UPC vypnula celoplošnou distribuci televize BTV, neplnila si prý závazky

OTÁZKA 10: Brněnský rozhlas nyní působí v Beethovenově ulici. Jmenujte prosím další 4 ulice nacházející se uvnitř někdejších brněnských hradeb, které nesou jména po významných hudebnících.

Stanice byla zařazena do seznamu kanálů UPC přesně 29. dubna 2010. Letos tedy od této chvíle uplynulo již šest let.

Společnost UPC Česká republika přerušila ve čtvrtek 10. listopadu šíření brněnského kanálu BTV ve své nabídce. Webu Digitální rádio to potvrdil mluvčí operátora Jaroslav Kolár. „K 10. listopadu jsme museli přistoupit k nepopulární věci, a to vypnutí programu BTV, Brněnské televize,“ uvedl Kolár a bez podrobností doplnil, že důvodem je dlouhodobé neplnění podmínek ze strany provozovatele, společnosti Aidem.

Mluvčí největší kabelové firmy věří, že s BTV dojde k dohodě a program se znovu objeví v nabídce. Stanice byla zařazena do seznamu kanálů UPC přesně 29. dubna 2010. Letos tedy od této chvíle uplynulo již šest let. BTV se tehdy dostala do programového rastru UPC na základě výběrového řízení, které operátor vyhlásil, a týkalo se právě obsazení volné programové pozice. Z původně výhradně brněnské televize se postupně zrodila celoplošná stanice, byť nebyla šířena v DVB-T. Kanál je také součástí nabídky O2TV, kde zůstává i nadále. Pozemně je nyní šířen v Jihomoravském kraji v rámci multiplexu 4.